HIPP JUNIOR COMBIOTIC *3* 500GR

955 ден

3 на залиха

Јуниор формула од 1 година, со протеински состав соодветен за мали деца.

3 на залиха

Шифра: 1427610 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Јуниор формула од 1 година, со протеински состав соодветен за мали деца. Богато со Omega-3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки и пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко. Со многу важни диететски влакна (GOS) од лактоза. Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора, не содржи глутен и е лесно сварливо.