HIPP ORGANIC COMBIOTIC *2* 800GR

1.415 ден

5 на залиха

Последователна формула за доенчиња после 6ти месец. 

5 на залиха

Шифра: 1420797 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Последователна формула за доенчиња после 6ти месец, со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ. Богато со Omega – 3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки. Содржи пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко, и важни диететски влакна (GOS) од лактоза. Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора, без глутен и лесно сварливо.