LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS UVMUNE 400 SPF50+ DERMO PEDIATRICS 200ML

1.870 ден

3 на залиха

Невидлив спреј за заштита од сонце за деца СПФ50+

3 на залиха

Опис

Невидлив спреј за заштита од сонце за деца СПФ50+

За детската чувствителна кожа и кожа подложна на атопија. Без мирис. Со многу висока УВБ и УВА заштита. Штити од длабоко оштетување на клетките, го содржи новиот УВ филтер MEXORYL 400. Исклучително отпорен на вода, пот и песок. Ја заштитува природната бариера на кожата. Не остава бели траги. Тестирано под дерматолошки и педијатриски надзор.