LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS UVMUNE 400 SPF50 DERMO-PEDIATRICS FLUID 50ML

1.795 ден

3 на залиха

Невидлив флуид за заштита од сонце за деца СПФ50+ 

3 на залиха

Опис

Невидлив флуид за заштита од сонце за деца СПФ50+ 

Антиоксидативна заштита, многу висока заштита од УВБ/УВА зрачење + ултра долги УВА зраци. Штити од длабоко оштетување на клетките, го содржи новиот УВ филтер MEXORYL 400. Ја заштитува природната бариера на кожата. Многу отпорен на вода, пот и песок. За детската чувствителна кожа и кожа подложна на атопија. Формулиран против печење на очите. Испитан под дерматолошки и педијатриски надзор.