LACALUT BLACK & WHITR REMINERALISATION % NATURAL WHITENESS Паста за заби 75мл

220 ден

5 на залиха

Специјална паста за заби со активен јаглен. 

5 на залиха

Шифра: 1434312 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Специјална паста за заби со активен јаглен.

Помага за враќање на природната белина и темелно чистење на забите. Содржи мицели за активно отстранување на забниот плак и заштита од забен камен. Значително ја зацврстува гингивата и заштитува од гингивит. Содржи хидроксиапатит и флуориди за реминализација на забниот емајл одржувајќи го мазен и отпорен на кариес. Содржи натриум флуорид.