MARISOL ISOTONIC 0,9% 50ML

340 ден

10 на залиха

Марисол спреј за нос содржи 0,9% морска сол растворена во прочистена вода за одржување и прочистување на носната слузница.

10 на залиха

Шифра: 1425663 Категории: ,

Опис

Марисол спреј за нос содржи 0,9% морска сол растворена во прочистена вода за одржување и прочистување на носната слузница. Содржи конзерванси. Наменето за примена кај деца над 3 години и возрасни. Препорачана дневна доза е 4-5 пати по 1-2 прскања во двете ноздри.