MARISSIMO EXTRA FORTE SPRAY 125ML

400 ден

1 на залиха

Стерилен хипертоничен раствор на морска вода за нос, со додатен алое вера екстракт, камилица.

1 на залиха

Шифра: 1424079 Категории: ,

Опис

Стерилен хипертоничен раствор на морска вода за нос, со додатен алое вера екстракт, камилица. Наменет за деца над 2 години и возрасни. Средство за влажнење и испирање на носната слузница. Препорачана дневна доза е 4-5 пати во денот по 1-2 прскања.