MEGASMILE BLACK WHITENING LOOP DUO PACK

399 ден

9 на залиха

Двојно пакување четки за заби. За природно бели заби.

9 на залиха

Шифра: 1431428 Категорија: Ознака:

Опис

Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби

Малите честички јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од забната глеѓ и дентинот, така што јамчестите влакна можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Уникатниот швајцарски дизајн не само што изгледа кул, туку и неговата компактна глава помага покомотно да се движи низ целата уста, особено во оние тешко достапни области.