MERZ SPEZIAL DRAGEES X 60

680 ден

4 на залиха

4 на залиха

Шифра: 902925 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Мерц специјални дражеи содржат комбинација на значајни составни материи кои се важни за целиот организам. Уморната кожа, меките и кршливи нокти, косата без сјај, можат да бидат знак за недоволен внес на хранливи состјоки. Мерц специјални дражеи се специјално составени за снабдување на телото и кожата со вредни ревитализирачки и хранливи состојки како што се витамини и железо. Се користат за одржување на здрава кожа, коса и нокти.

Витамински Б-комплекс, Витамин А, Витамин Ц и цинк се особено важни за одржување на свежа, мазна и здрава кожа.

Витамин А, Фолна киселина, калиум пантотенат и биотин учествуваат во биолошки процеси, неопходни за одржување на здрава структура на кожата.

Цинкот, железото, калциум пантотенат како и аминокиселините со сулфур придонесуваат за одржување на структурата на ноктите.