MUSTELA BABY SHAMPOO 200ML

307 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

6 на залиха

Благ шампон за коса

6 на залиха

Шифра: 1428444 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Благ шампон за коса кој нежно ја чисти косата и спречува да се замоткува и да се мрси. Може да се користиодсамото раѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња) и низ детската возраст. Идеален за секојдневно миење на бебешката и детската коса. Специјална формулација за капење без солзи.

Состав: Екстракт од органски одгледано AvocadoPerseose®, благи сурфактанти кои нежно чистат, спречувајќи исушување на кожата на главата.Eкстракт од камилица за омекнување. Не содржи сапун.

Начин на употреба: Се нанесува мало количествоод шампонот на водена коса. Се масира главата, а потоа се плакне, оставајќи нежен мирис на косата.