MUSTELA FOAM SHAMPOO 150ML

565 ден

3 на залиха

Пена шампон против теменици

3 на залиха

Шифра: 1428324 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Пена шампон против теменици за миење начувствителната коса и кожа на главатакај новороденчињата кој истовремено ја отстранува теменицата и спречува нејзина повторно појавување. Нежно го чистискалпот и може да се употребува од самото раѓање, вклучително и кај предвремено родените бебиња. Специјална формулација за капење без солзи.

Состав:Екстракт од органски одгледано AvocadoPerseose®, салицилна киселина (ßHA)која, како ексфолијант, којапомага во отстранување на наслагите од себум.Антимикотик климбазоли благи сурфактанти кои нежно го чистат и спречуваат исушување на темето на главата. Не содржи сапун.

Начин на употреба: Сенанесува мало количество од шампонот наводена коса. Нежно се масира и се остава  1-2 минути.Потоа  внимателно се плакне.