MUSTELA MUSTI EAU DE PARFUMEE 50ML

730 ден

5 на залиха

MUSTI Тоалетна вода. 

5 на залиха

Шифра: 1432585 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

MUSTI Тоалетна вода му дава посебна нота на свежина и нежност на вашето бебе, благодарение на суптилните цитрусни ноти и дискретниот мирис на јоргован и ружа. Формулацијата е со 97% состојки од природно потекло, збогатена со екстракт од мед и камилица, познати по својот смирувачки ефект. Musti e мирисот на новата генерација!

Може да се користи секојденвно,  со  нанесување на косата, вратот и облеката. Може безбедно да се користи од самото раѓање  (вклучително и кај предвремено родените бебиња).