MUSTELA SUN LOTION SPF50+ 100ML

858 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

6 на залиха

Лосион со висока УВ заштита 

6 на залиха

Шифра: 1422434 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Лосион со висока УВ заштита 

Заштита од сонце за лице и тело, за бебиња од раѓање, деца и целото семејство. За кожа осетлива на сонце и посебно осетлива кожа вклучувајќи и кожа склона кон атописки дерматитис. Формулацијата е збогатена со природни состојки Avocado Perseose од органско потекло и ја зајакнува природната бариера на кожата и ги заштитува клетките од ув зрачење. Високо водоотпорен и не содржи парфеми.