NOVALAC 2 400 GR

560 ден

5 на залиха

Последователна формула за доенче 6-12 месеци

5 на залиха

Шифра: 1430095 Категории: , Ознака:

Опис

Последователна формула за доенче 6-12 месеци

Novalac 2 е млечна формула наменета за доенчиња постари од 6 месеци. Претставува дел од разновидната исхрана која во првите 6 месеци не треба да се употребува како замена за мајчино млеко. Наменета е за надополнување на исхраната доколку доењето не е доволно. Одлуката за започнување со употреба на разновидна  исхрана, вклучително и секој исклучок до 6 месечна возраст, треба да се донесе по препорака на стручни лица од областа на медицина, фармација, нутриционисти или други стручни лица задолжени да се грижат за мајката и детето, замајќи ги во предвид индивидуалните потреби за возраста и развојот на доенчетo.

Novalac 2 е дел од широката палета на производи кои се посебно прилагодени за задоволување на нутритивните потреби на доенчиња. После 12 месечна возраст препорачуваме преминување на Novalac 3 Junior, последователна млечна формула за мали деца.

  • Со витамини и минерали
  • Со омега 3&6