SEPTANAZAL SPRAY – ЗА ВОЗРАСНИ

200 ден

24 на залиха

Содржи ксилометазолин хидрохлорид и декспантенол.

24 на залиха

Шифра: 1420857 Категории: ,

Опис

Содржи ксилометазолин хидрохлорид и декспантенол. Ксилометазолинот брзо ги стеснува крбните садови во носната слузница и лачењето на секрет. Декспантенолот овозможува заздравување и ја штити носната слузница. Препорачана дневна доза за деца над 7 години и возрасни е 3 пати на ден по 1 прскање во двете ноздри.