**SET** LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS SPF50+ 200ML + ANTHELIOS LOTION SPF50+ 75ML

1.880 ден

1 на залиха

Лосион за заштита од сонце за деца СПФ50+  

Хидратантно млеко за заштита од сонце СПФ50+

1 на залиха

Опис

Лосион за заштита од сонце за деца СПФ50+

Многу висока заштита од сонце. Многу отпорен на вода, пот и песок. Дава ефект на влажна кожа и ефективен доколку се нанесе и на влажна кожа.

Хидратантно млеко за заштита од сонце СПФ50+

За чувствителна и сува кожа, хидратантен лосион. Без мирис, не остава бели дамки. Испитано под дерматолошки надзор за чувствителна кожа, погодно за лица кои имаат алергија на сонце, и за осетлива кожа која не е толерантна на сонце.