URIAGE – BEBE 1ST CHANGE CREAM 100ML

499 ден

1 на залиха

Смирувачки бебешки крем за пеленска регија со органски еделвајс 

1 на залиха

Шифра: 1434927 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Смирувачки бебешки крем за пеленска регија со органски еделвајс 

96% од природно потекло. Крем за секојдневна употреба кој спречува појава на црвенило и ја обновува кожата. Во својот состав содржи природен комплекс од термална вода и органски еделвајс, кој го смирува чувството на нелагодност, помага во намалување на црвенилото и ја обновува кожната бариера. Збогатен со цинк оксид и пчелин восок, ја заштитува површината на кожата без да создава оклузивни ефекти и помага при обнова на епидермисот оставајќи невидлив заштитен филм. Кожата е смирена и заштитена.