URIAGE – BEBE 1ST CLEANSING OIL 500ML

1.030 ден

2 на залиха

Бебешко масло за капење со органски еделвајс.

2 на залиха

Шифра: 1432877 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Бебешко масло за капење со органски еделвајс.

Хрансливо масло за капење наменето за нежната бебешка кожа. Во својот состав содржи природен комплекс од Термална вода и органски Еделвајс заедно со нежни компоненти кои поволно делуваат на липидната бариера. За заштита на кожата од сушење така што останува заштитен филм. Наменето за секојдневна употреба.

Направете пена и исплакнете ја кожата без триење. Погодно за новороденчиња. За лице тело и скалп. Дерматолошки тестиран производ.