URIAGE – BEBE COLD CREAM 75ML

430 ден

2 на залиха

Бебешки Cold крем со органски еделвајс.

2 на залиха

Шифра: 1433968 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Бебешки Cold крем со органски еделвајс.

Крем кој интензивно ја храни и заштитува нежната бебешка кожа од надворешни влијанија (ветер, студ, силен млаз од вода..). Во својот состав има природен комплекс од Термална вода и органски еделвајс кој ја омекнува и дава лагодност на кожата. Основата на овој крем се растителни сквалени кои го обновуваат хидролипидниот филм на кожата.

Нанесете на чиста  и сува кожа, со нежна масажа. Крем со богата и непенлива структура.