**SET** WELEDA – BABY OIL 200ML + CALENDULA BABYCREME NAPPY CHANGE 75ML

1.089 ден

1 на залиха

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип + Органско масло без мириси за осетлива кожа

1 на залиха

Опис

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип + Органско масло без мириси за осетлива кожа

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по  нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло.Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа

Органско масло без мириси за осетлива кожа

Природна нега за кожата на бебето со масло од сусам и екстракт од невен. Ја негува, чисти и храни кожата. Дава чувство на топлина и удобност. Идеално за масажа на бебето. Без мириси. Без вештачки бои, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестиранаи сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа