WELEDA – BRUST-MASSAGE OIL 50ML

947 ден

Нема на залиха

Ја намалува напнатоста на градите за време на бременоста и промовира здрав проток на мајчино млеко.

Нема на залиха

Шифра: 1430790 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Ја намалува напнатоста на градите за време на бременоста и промовира здрав проток на мајчино млеко.

Природно и органско масло за масажа на гради при лактација богато со масло од бадем  и етерични масла кои ги препремаат вашите гради за пријатно и здраво доење. Масажата на градите ја стимулира циркулацијата на и го олеснува протокот на мајчиното млеко. Редовната масажа на градите помага при доењето.

Дерматолошки тестирано. Ова масло е производ од линијата Weleda производи за раѓање и доење, развиена од искусни акушерки и фармацевти.

Употреба: почнувајќи од 38та недела од бременоста, неколку пати дневно масирајте ги градите со кружни движења од напред и странично на двете гради. Избегнувајте ги брадавиците и не го користете непосредно пред доење.

Состав: масло од сладок бадем, сусамово масло, масло од јојоба, мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*

*од природни есенцијални масла, органски состојки