WELEDA – CALENDULA BABY OIL 200ML

1.038 ден

Нема на залиха

Органско масло без мириси за осетлива кожа.

Нема на залиха

Шифра: 1427926 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Органско масло без мириси за осетлива кожа.

Природна нега за кожата на бебето со масло од сусам и екстракт од невен. Ја негува, чисти и храни кожата. Дава чувство на топлина и удобност. Идеално за масажа на бебето. Без мириси. Без вештачки бои, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестиранаи сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: За секојдневна нега и масажа на телото. За нежно чистење на пеленската регија. Погодно за третман на теменици.

Состав: Масло од сусам, екстракт од цвет од невен.