WELEDA – CALENDULA BABYCREME NAPPY CHANGE 75ML

460 ден

5 на залиха

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип.

5 на залиха

Шифра: 1428804 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип.

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по  нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло.Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Нанесете на исчистеното пеленско подрачје, секојдневно. Може да се користи од првиот ден при секое менување на пелените.

Состав: Вода, масло од сладок бадем, масло од сусам, цинк оксид, пчечин восок, ланолин, глицерил линолеат, хекторит, екстракт од цвет од невен, екстракт од цвет од камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, бензил салицилат*, гераниол*, фарнесол*.

*од природни етерични масла