WELEDA – CALENDULA BODY LOTION 200ML

830 ден

Нема на залиха

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото.

Нема на залиха

Шифра: 1428808 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото.

Ја хидрира и прави кожата свиленкасто мека. Збогатен со состојки компатибилни со кожата, ги подржува нејзините природни функции. Масла од бадем и сусам во комбинација со смирувачки екстракти од невен и камилица. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: После туширање, нанесете на целото тело и нежно масирајте.

Состав: Вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, глицерол стеарат, цетостерил глукозид, хидрогенизирани кокосови глицериди, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, пчелин восок, путер од кокос, ксантан гума, глицерил каприлат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла