WELEDA – CALENDULA FACE CREAM 50ML

456 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

Нежна нега и хидратација на бебешкото и детско лице.

5 на залиха

Шифра: 1428806 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Нежна нега и хидратација на бебешкото и детско лице.

Хидратантна и смирувачка нега од  невен. Ја подржува природната функција на кожата правејќи ја кожата мека и нежна. Штити и смирува иритации. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Лесна текстура која брзо се апсорбира, нанесувајте секојдневно на целото лице.Погодна и за нега на детските раце. Наменето и за возрасни со чувствителна кожа.

Состав: Вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, алкохол**, глицерил стеарат, ланолин, пчелин восок, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.