WELEDA CALENDULA WEATHER PROTECTION BALM 30ML

475 ден

Нема на залиха

Заштитна крема од студ и ветар за време на зимскиот период.

Нема на залиха

Опис

Заштитна крема од студ и ветар за време на зимскиот период.

За осетлива и нежна кожа на бебешкото и детското лице. Балсам без вода кој ја храни и смирува кожата и прави заштитна бариера против надворешни влијанија. За сува кожа. Содржи масло од бадем, хранлив ланолин и смирувачки екстракти од невен. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Нежно нанесете помала количина од балсамот на лицето и рацете. Наменет и за чувствителна кожа кај возрасни.

Состав: Масло од сусам, масло од сладок бадем, ланолин, пчелин восок, екстракт од цвет на невен, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла

Weleda- Сертифицирана природна и органска козметика!