WELEDA – CALMING BATH 200ML

945 ден

2 на залиха

Го релаксира и смирува вашето бебе после активниот ден

2 на залиха

Шифра: 1431283 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Го релаксира и смирува вашето бебе после активниот ден

Кожата на вашето бебе е скапоцена – за капење на вашето бебе после активниот ден, одберете топла вода и драгоцени природни растителни екстракти од Weledaрелексирачка купка од невен.

Нежно ја чисти, негува и овозможува здрав и развој на маладата кожа. Го промовира релаксирачкиот ефект на топлата вода што поттикнува мирен сон. Дерматолошки тестирано.

Употреба: Во кадичката со топла вода додадете 3-4 капки од Weledaрелаксирачката купк, промешајте со рака. Идеална температура на водата за капење е помеѓу 36 – 37 °С.

Состав: Вода, натриум хлорид, екстракт од плод од трнинка, екстракт од мајчина душица, екстракт од невен, мирис*, силика, ксантан гума, лимонен*, линалол*, гераниол*.

*од природни есенцијални масла