WELEDA – PERINEUM OIL 50ML

947 ден

Нема на залиха

Потполно природно масло за масажа на перинеум кој ги подготвува мајките за породување.

Нема на залиха

Шифра: 1430018 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Потполно природно масло за масажа на перинеум кој ги подготвува мајките за породување.

Ја подобрува еластичноста на кожата и заштитува од пукање на кожата во текот на породувањето. Со својот состав од сладок бадем и пченични никулци богати со витамин Е, специјално е формулирано да ја опушти кожата и да ја подобри еластичноста. Ја храни и спрема кожата за раѓање. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Употреба: Се користи од 34-тата недела од бременоста, 3-4 пати неделно, 5-10 минути. Масажите може да ги правите сами или со помош на вашиот партнер.

  1. Ставете малку масло меѓу дланките, потоа лесно со кружни движења нанесете долж надворешната ивица на вагината и делот помеѓу вагината и анусот- перинеум регијата.
  2. Со врвот на палецот масирајте ја внатрешната и надворешната страна на перинеумот со полукружни движења, во почетокот полесни движења, потоа со малку појако притискање.

Начин 2: При користење на маслото, со палецот лесно притиснете на внатрешниот дел на перинеумот од горе надолу.

 

Состав: Масло од сладок бадем, масло од пченични никулци, сусамово масло, масло од јојоба, природен мирис*, лимонен*, линалол*, цитронелол*, гераниол*, цитрал*, еугенол*.

*од природни етерични масла