WELEDA WEIBE MALVE BODY LOTION 200ML

975 ден

2 на залиха

Ја смирува и хидрира бебешката сува и атопична кожа.

2 на залиха

Шифра: 1431285 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Ја смирува и хидрира бебешката сува и атопична кожа.

Интензивна хидратантна нега за бебиња и деца со чувствителна и изразено сува кожа, склона кон дерматитис (неуродерматитис и атописки дерматитис).  Белиотслез ја смирува иритираната кожа и црвенилото, ја чува природната хидратација на нежната бебешка кожа и го стимулира нејзиниот развој и отпорност кон надворешни влијанија.  Без мириси. Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесувајте секојдневно, на целото тело. Погодно и за возрасни со чувствителна, сува и атопична кожа.

Состав: Вода, кокосово масло, масло од семки од сончоглед, глицерин, алкохол*, пчечин восок, хидрогенизирани коко-глицериди, путер од семки од какао, масло од семки од борач, масло од семе од шафран, несапунифицирано масло од сончоглед, глицерол стеарат, масло од сладок бадем, екстракт од корен од бел слез, екстракт од шарена темјанушка, ксантан гума, глицерол-каприлат, сквален.

*алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледана пченица, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси.