AKC (1+1) MULTIESSENCE VITAMIN D3 400OIU CAPS. X 30

280 ден

Нема на залиха

Една капсула содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол.

Нема на залиха

Шифра: 1435931 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Една капсула содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол.

Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција.

Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 капсула дневно по јадење, најчесто навечер.