AKC MULTIESSENCE IMMUNO KESI X 20 1+1

480 ден

10 на залиха

MULTI ESSENCE IMMUNO

10 на залиха

Шифра: 1006756 Категории: , Ознака:

Опис

MULTI ESSENCE IMMUNO

MULTI ESSENCE ИМУНО претставува додаток во исхраната во форма на кесички за директна употреба, со вкус на лимон

Микрогранулите за директна примена MULTI ESSENCE ИМУНО го обезбедуваат потребното количество витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот.

Употреба

Витаминот Ц, витаминот Б12, витаминот Д, цинкот и селенот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем

Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за нормален метаболизам на енергија.

Витаминот Ц и витаминот Б12 придонесуваат за намалување на заморот и на исрцпеноста.

Еднаш дневно, по една кесичка. Треба да се растопи директно во устата