ALTAL SIR. SUGAR FREE 200ML

335 ден

15 на залиха

Мацерат од корен од бел слез и тинктура од цвет од црн слез наменет за третман на сува кашлица.

15 на залиха

Шифра: 1425665 Категории: ,

Опис

Мацерат од корен од бел слез и тинктура од цвет од црн слез наменет за третман на сува кашлица. Препарат погоден за дијабетичари. Препорачана дневна доза за возрасни е 15мл 3 пати на ден. За деца постари до 12 години е 5мл 3 пати на ден.