BRONLES DIREKT 750MG/10ML X 15

220 ден

18 на залиха

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик.

18 на залиха

Шифра: 995167 Категории: ,

Опис

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик. Делува така што секретот го прави помалку леплив и го олеснува искашлувањето. Препаратот не содржи шеќер и е наменет за дијабетичари. Препорачана дневна доза за возрасни е 3 пати на ден по 1 ќесичка.