BRONLES SIR. 125MG/5ML 150ML – ZA DECA

140 ден

10 на залиха

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик.

10 на залиха

Шифра: 79421 Категории: ,

Опис

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик. Делува така што секретот го прави помалку леплив и го олеснува искашлувањето. Препорачана дневна доза за деца од 2-5 години 3 пати на ден по 5мл, за деца од 5-12 години 3 пати на ден по 10мл.