BRONLES SIR. 250MG/5ML 150ML

175 ден

10 на залиха

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик.

10 на залиха

Шифра: 79448 Категории: ,

Опис

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик. Делува така што секретот го прави помалку леплив и го олеснува искашлувањето. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 3 пати на ден по 15мл.