ELMEX CARIES PROTECTION Паста за заби 75ML

335 ден

5 на залиха

Паста за заби со висока заштита од кариес.

5 на залиха

Шифра: 9 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Паста за заби со висока заштита од кариес.

Многу намирници, не само благото содржат шеќери кои можат да се претворат во киселини. Овие шеќерни киселини кои се наоѓаат во забните наслаги, можат да ги ослабат вашите заби растварајќи ги минералите и да предизвикаат кариес.

Оваа паста директно ја разложува шеќерната киселина која се наоѓа во наслагите на забите – главна причина за појава на кариес – без да се оштетат забите.