FLAVIHEM 15MG/5ML 100ML

320 ден

12 на залиха

Активна компонента Ambroksol кој припаѓа на групата лекови муколитици кои го расводнуваат густиот секрет и со тоа го олеснуваат искашлувањето. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години 3 пати на ден по 10мл, деца од 6-12 години 3 пати на ден 5мл, деца на возраст од 2-6 години 3 пати на ден по 2,5мл.

12 на залиха

Шифра: 1431698 Категории: ,