H.A HAEMOVIT PLUS CAPS. X 30

995 ден

2 на залиха

Една капсула содржи Витамин Ц, Витамин Б6, Б12, Фолна киселина, Железо, Цинк, Бакар, Манган.

2 на залиха

Шифра: 901958 Категории: ,

Опис

Една капсула содржи Витамин Ц, Витамин Б6, Б12, Фолна киселина, Железо, Цинк, Бакар, Манган. Капсулата е така дизајнирана да во неа се содржани сите неопходни компоненти за здрави крвни клетки и одржување на нормално ниво на железо и хемоглобин. Прпеорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 1 капсула дневно. Се препорачува за примена и кај трудници.