HC KONOPNA MAST ZELENA 250ML

675 ден

Нема на залиха

Конопна маст за масажа со 10% касло од коноп. 

Нема на залиха

Шифра: 1425092 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Конопна маст за масажа со 10% касло од коноп. 

Се користи за масажа на кожата. Активните супстанци овозможуваат благо ладење и релаксирачки ефект. Маслото од коноп ја зголемува циркулацијата во кожата и обезбедува релаксирачки ефект без чувство на иритација или непријатно чешање на кожата. Пријатното чувство на кожата трае долго по нанесувањето и овозможува чувство на опуштеност.

Масирајте ја кожата со нежни движења и овозможете чувство на ладење и опуштање. Зголемувањето на локалната циркулација во кожата доведува до ослободување од згрченост и болка.