HERBION СО ИСЛАНДСКИ ЛИШАЈ 150ML

230 ден

12 на залиха

Хербион сируп со екстракт од исландски лишај за ублажување на сува кашлица, при симптоми на засипнатост и болки во грлото.

12 на залиха

Шифра: 995151 Категории: ,

Опис

Хербион сируп со екстракт од исландски лишај за ублажување на сува кашлица, при симптоми на засипнатост и болки во грлото. Содржи густ екстракт од исландски лишај. Препорачана дневна доза за возрасни е 15мл 4 пати на ден. За деца од 10 до 16 години е 10мл 4 пати на ден. За деца од 6-10 години е 5мл 4 пати на ден.