HYSAN BABY 10ML

455 ден

Нема на залиха

Содржи натриум хијалуронат 0,04%. За долготрајна хидратација и подобрено чистење на носната слузокожа кај бебиња и деца до 7 години.

Нема на залиха

Шифра: 1421267 Категории: ,

Опис

Содржи натриум хијалуронат 0,04%. За долготрајна хидратација и подобрено чистење на носната слузокожа кај бебиња и деца до 7 години. За непречено дишење на нос. При настинка примената на овој препарат сер препорачува како подршка на терапијата која се користи. Препорачана дневна доза за бебиња е 1-2 прскања 3-4 пати на ден.