M.M. ANGINAL MAX SENIOR SPRAY

270 ден

Нема на залиха

Спреј на база на екстракти од ехинацеа, жалфија и исландски лишај, наменети за зачувување на здравјето на слузокожата на устата.

Нема на залиха

Шифра: 1429795 Категории: ,

Опис

Спреј на база на екстракти од ехинацеа, жалфија и исландски лишај, наменети за зачувување на здравјето на слузокожата на устата. Кренот на ехинацеа и жалфија придонесува за нормална одбрамбена способност на организмот и имаат благопријатен ефект на слузокожата во устата и грлото. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 4 апликации дневно, директно во усната шуплина.