JAM – IRON 50MG TBL. X 60

595 ден

Нема на залиха

Секоја таблета содржи 50мг Железо фумарат (глуконат).

Нема на залиха

Шифра: 1430937 Категории: ,

Опис

Секоја таблета содржи 50мг Железо фумарат (глуконат). Активната компонента постепено се ослободува во дигестивниот систем, и помага во спречување или лекување на анемија која настанала како недостаток на железо, помага во сиздавањето на црвените крвни клетки. Препорачана дневна доза за возрасни е една таблета дневно пред оброк.