JAM – VITAMIN E 400IU CAPS. X 120

1.050 ден

3 на залиха

Една капсула содржи 400IU ( 268мг) природен витамин Е.

3 на залиха

Шифра: 1430621 Категории: ,

Опис

Една капсула содржи 400IU ( 268мг) природен витамин Е. Придонесува за заштите на клетките од оксидативен стрес. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 капсула дневно заедно со оброк.