MAGNEVITAL 400MG + B-COMPLEX+CINK KESI X 20

300 ден

4 на залиха

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 400мг, витамини од групата Б, Ц и фолна киселина. 

4 на залиха

Шифра: 1425277 Категории: ,

Опис

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 400мг, витамини од групата Б, Ц и фолна киселина. Се применува при недостаток на магнезиум во организмот со што овозможува оптимална количина во организмот. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 ќесичка дневно директно во уста.