MARISOL ECTOIN 0,9% 50ML

325 ден

1 на залиха

Марисол ектоин е изотоничен раствор на морска сол со додатен ектоин. Содржи 10мг ектоин. Овозможува подршка на имунолошкиот систем и штити од алергени. Препорачана дневна доза за деца над 12 години и возрасни е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.

1 на залиха

Шифра: 1428300 Категории: ,

Опис

Марисол ектоин е изотоничен раствор на морска сол со додатен ектоин.