MARISOL SENSITIVE 0,9% 50ML

340 ден

10 на залиха

Марисол спреј за нос со додатен екстракт од лист од алое вера, морска сол.

10 на залиха

Шифра: 1425661 Категории: ,

Опис

Марисол спреј за нос со додатен екстракт од лист од алое вера, морска сол. Содржи конзерванси. Наменет за прочистување и одржување на носната слузница, при алергии, ранички создадени од иритација во носот, сува и надразнета слузокожа и за секојдневна нега и хигиена на осетлива слузокожа. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.