MEDELA HARMONY

3.120 ден

2 на залиха

Рачна пумпа за измолзување 

2 на залиха

Шифра: 1430723 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Рачна пумпа за измолзување 

Medela Harmony Flex Нова рачна пумпа за измолзување – Единствена рачна пумпа со уникатен флекс | Повеќе удобност и повеќе млеко. Рачната пумпа на Медела е наменета за краткотрајна употреба или кога патувате.

Лесна и дискретна: лесно може да се смести во вашата ташна, така што можете да ја носите скоро насекаде и да се измолзувате

FLEX технологија: Единствени flex инки за гради кои совршено се обликуваат на вашата форма за оптимален комфор при измолување и ви даваат повеќе млеко на секоја сесија

Двофазно измолзување: Уникатка технологија која го емитира природниот процес на доење и врши стимулација за создавање и одржување на мајчиното млеко, една од единствените рачни пумпи за гради кои го нудат ова

Лесна за употреба: лесна за употреба и чистење, оставајќи ви повеќе време да поминете со вашето бебето

Посакувани од мајките, препорачани од докторите: Водечки бренд во светот со истражувања за доење, Медела работи со научници за мајчиното млеко повеќе од 60 години и е број 1 избор за болниците и здравствените работници ширум светот. Нашите повеќе наградени пумпи за измолзување и додатоци се користат и сакаат од мајки во над 100 земји.

Дополнителни информации

brand

Medela