MOLLER’S OMEGA 3 – LIMON SIR. X 250ML

1.075 ден

1 на залиха

Масло од црн дроб на бакалар кој е природен извор на Омега 3. Со вкус на лимон.

1 на залиха

Шифра: 1426844 Категории: ,

Опис

Масло од црн дроб на бакалар кој е природен извор на Омега 3, богат извор на есенцијални масни киселини витамини А,Д,Е кои придонесуваат за одржување на нормална функција на мозокот и видот, срцето, имунолошкиот систем. Со вкус на лимон. Препорачана дневна доза за возраст од 6 месеци до 3 години е 2,5мл дневно, додека за деца над 3 години и возрасни е 3мл дневно.