MUCOPLANT OINTMENT

260 ден

15 на залиха

3g маст содржи етерично масло од еукалиптус, бор, камфор.

15 на залиха

Шифра: 978358 Категории: ,

Опис

3g маст содржи етерично масло од еукалиптус, бор, камфор. Наменето за олеснување на симптомите на грип и настинка кај деца над 3 години и возрасни. Наменет за надворешна примена на кожа и инхалација, 2 -3 пати на ден и пред спиење.